A - tým - Preview

PREVIEW | Radoslav Kováč: Musíme hrát trpělivě a dobře bránit!

Fotbalisté Pardubic minulou neděli zvítězili v důležitém utkání v Brně. Už tuto neděli se Pardubáci vrátí po třech týdnech na domácí půdu. Od 15:00 hodin vyzvou svěřenci trenéra Kováče poslední Zlín, na který mají Pardubice náskok čtyř bodů. V případě vítězství se Pardubáci vyhnou přímému sestupu. V našem preview se nejen na toto téma rozpovídal hlavní trenér Pardubic Radoslav Kováč.

Pardubice v posledním utkání zvládly vítězně duel v Brně, kde Florin Nita chytil dvě penalty, čímž pomohl partě okolo trenéra Kováče k zisku důležitých tří bodů. „Vítězství v Brně nám hrozně pomohlo. Jsme na tom všichni lépe, protože na poslední místo máme náskok čtyři body. Na druhou stranu ve hře zůstává ještě dalších 9 bodů. Teď nás čeká veledůležitý a těžký zápas se Zlínem,“ uvědomuje si Kováč.

Proti Zbrojovce mohli diváci sledovat dva rozdílné poločasy. Radoslav Kováč však ví, že podstatné jsou tři body, kterou Pardubáci do Pardubic přivezli: „První poločas jsme měli díky pasivitě Brna pod kontrolou. Druhý poločas na nás soupeř trochu vlétl. Nakonec jsme to zvládli, a i díky Florinovi jsme domů přivezli tři body.“

V neděli se Kováčova parta utká s posledním Zlínem, na kterého aktuálně drží náskok čtyř bodů. O tom, jak náročný zápas Pardubáky v domácím prostředí CFIG Areny čeká, hlavní trenér Pardubic nepochybuje: „Pamatuji si, jak jsme se Zlínem hráli v Pardubicích naposledy. Zlín odehrál velmi dobré utkání. Každopádně chceme vyhrát a věříme, že to zvládneme.“

Dlouhé tři týdny se pardubičtí fotbalisté nepředstavili před svými fanoušky na domácí půdě. Na celém týmu, i na Radoslavu Kováčovi je znát, že se do CFIG Areny těší: „Moc se těšíme na naše fanoušky. Po třech týdnech budeme hrát konečně doma. Věřím, že nám znovu pomůžou a vytvoří další skvělou atmosféru.“

Pokud Pardubice utkání zvládnou, budou mít jistotu minimálně baráže. „Musíme hrát trpělivě a dobře bránit. Zároveň být pořád nebezpeční směrem dopředu. Víme o tom, že pokud zvítězíme, vyhneme se přímému sestupu,“ dodává pardubický trenér.

Autor článku: Kazimír Svoboda

Autor fotografie: Radek Klier